יום שישי, 5 במאי 2017

אות חיים

וואווו... עבר כבר יותר מחודש מאז העדכון האחרון שלי. ככה זה כשחגים מתערבבים בימי עבודה מקוצררים... אני חייב המון עדכונים, ואני באמת שלא יודע ממה להתחיל.

טוב, אני חושב שבפעם האחרונה עדכנתי שהקמנו את גלדת המנחים. כלומר, אני ועוד ארבעה מנחים התאספנו על מנת לשחק דברים אחרים. קיימנו פגישת אפס ושוחחנו בשיחת ועידה על תיאום ציפיות ומה כל אחד מאיתנו מצפה ומקווה. 

התנדבתי להיות הראשון שיתחיל את הסבב, ובחרתי משהו קליל בכדי להניע את הקבוצה. לקחתי הרפתקאת עמוד אחד בסגנון פאלפ, חיברתי לה דמויות מוכנות ושלחתי אותם לג'ונג'לים הברזילאיים לצוד אוצרות. למי שזה נשמע מוכר, אז כן. ככה בדיוק התחלתי את הרומן שלי עם עולמות פראיים - הרפתקאה שנמצאת באמצע תרגום לעברית ואמורה, בשאיפה, להישלח להגהה בקרוב. 

ובינתיים בקבוצה הביתית, זו שעצרה את המלחמה המוזרה הראשונה והתחילה קמפיין של פנטזיה אפית גבוהה. ובכן. העולם של שיינטאר, כמה שהוא מדהים ואפי... מורכב ועמוס מדי בשבילי. לא התחברתי לסגנון של הספר, לרעיונות (המדהימים יש לומר) של היוצר ובכלל - לא הרגשתי את תחושת הוואוו שהרגשתי בכל פעם שנטלתי לידי ספר של עולם מערכה אחר בעולמות פראיים. 


נברתי באתרים, קראתי ביקורות ואז הצעתי לחברים לשחק בעולם המים של קריבדוס, בעולם מערכה בשם 50 Fathoms. עולם שלדעתי נותן לכל אחד מהקבוצה שלנו מה שהוא רוצה. 

מי שרוצה פנטזיה, גזעים מיוחדים וקסם - ימצא אותם שם. מי שמחפש משהו יותר מודרני ימצא בני אדם שנסחפו מהעולם שלנו מתקופות שונות בהיסטוריה. מי שמחפש ספינות ופיראטים - מעולה. זחילת מבוך קלאסית? אפשר לארגן גם את זה. 

אבל יותר מכל, יש שם ארגז חול עצום של איים, יבשות ותרבויות. ולי כמנחה ספר עמוס ברעיונות, קרסים וזרעים לכל נקודה במפה. 

פגישה שלישית התקיימה בדיוק אמש, ואני סקרן לדעת מה יהיה הלאה.

הלאה, זרקתי לפי זמן מה פוסט בקבוצת שחקני תפקידים בישראלל העוסק ביצירת מבוכים בצורה רנדומלית באמצעות טבלאות וכרגע יש ברשותי שלוש מכניקות שונות ליצירת מבוכים רנדומליים (פחות או יותר). ראשית - ספק המנחה של המהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים, שנית - החוברת How to host a dungeon, ושלישית - Central Casting: Dungeons (שאני כרגע לא מוצא קישור לרכישה, אבל מקווה שאצליח למצוא בקרוב. אני קיבלתי לידי סריקה ממישהו אי שם). ועכשיו, משהצלחתי למצוא דברים מגניבים ושונים האחד מן השני, זה הזמן לבדוק אותם זה מול זה... עדכונים בהמשך. 


הדבר האחרון, ולמען האמת הכי מרגש מכולם, קוסמים קטנים הגיע!
אספתי את הספר בתחילת השבוע וסיימתי לקרוא אותו ממש אתמול. הבת הבכורה שלי התלהבה לא פחות ממני, אבל טרם מצאנו את הזמן לשבת יחדיו ולשחק. 

רשמתי לפני לכתוב סקירה מקיפה עליו, ואני מקווה לפרסם אותה מתישהו בשבוע הבא, לאחר משחק ראשוני בשיטה (המוצלחת ביותר...).

זהו להערב, 
הישארו פראיים! 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה