אודות

מי אני?

אני עודד דויטש. איש תוכנה במקצועי עם עבר נרחב בענף השילוח הבין לאומי. חובב פנטזיה ומד"ב, שומע רוק, ג'ראנג' ומטאל ומנסה לעיתים לחזור לנגן בגיטרה. נשוי באושר, אב לשלושה ילדים (בת, בן ובת). שיחקתי לפני עשרים ומשהו שנים כשעוד היו קופסאות אדומות, כחולות וירוקות, ואחרכך הגיעה מוד"מ (מהדורה שנייה) ובשירות הצבאי התנתקתי מהעולם המדהים הזה.

בסביבות שנות האלפיים, קצת אחרי שחזרתי מדרום אמריקה, רכשתי עם חבר את ספר החוקים של GURPS המיועד למשחק במלחמת העולם השנייה, אבל לא יצא לנו לעשות איתו כלום והוא נשכח בבועידם של אמי. קרוב לעשרים שנה לא חשבתי על משחקי תפקידים. הם נשארו כזיכרון עמום של משהו שעשיתי בחטיבה ובתיכון. עד אשר חבר גרר אותי לסשן של קבוצה פעילה שבדיוק עשתה הסבה מגרסה פרטית של מו"ד 3.5 למהדורה החמישית. נדלקתי מחדש. שיחקתי קוסם, שיחקתי פאלדין, אבל משהו הרגיש לי חסר. נזכרתי באותו ספר שכוח ונברתי בעליית הגג עד שהוא נמצא. ניסיתי, ללא הצלחה, לשכנע את החבר'ה לנסות משהו חדש אבל ללא הצלחה. 

עד אשר דיברתי (או יותר נכון - התכתבתי) עם ערן אבירם. כן כן, זה מהפודקאסט המצויין "על כתפי גמדים". הוא זרק לי שם של שיטה ששמעתי אודותיה בחלק (רוב?) פרקי הגמדים - "עולמות פראיים". הורדתי את חוקי ההתחלה המהירה ומספר הרפתקאות נסיון והתלהבתי. כלכך התלהבתי עד אשר רצתי לקנות את ספר החוקים המלא עוד לפני שניסינו בכלל לשחק ולו סשן אחד.

ההרפתקאה The Eye of Kilquato נבחרה כהרפתקאת ההיכרות שלנו וניצלתי שבועיים שלא התקיים בהם סשן של מו"ד על מנת לאסוף ארבעה שחקנים ולצאת לדרך. ומה קרה מאז? פשוט התמכרתי. כל כך התמסרתי לשיטה עד כי לא יכולתי להמשיך ולפתח את דמותו של מינד, חצי-אלף פלאדין בממלכות הנשכחות של מו"ד 5. התמסרתי לעולמות פראיים, פתחתי את הבלוג הזה, פתחתי קבוצת פיסבוק לריכוז שחקני עולמות פראיים בעברית, וזהו. עכשיו אתם יודעים איך הגעתי לכאן. 

מה אני עושה היום?

היום אני מנחה מערכה של "עולמות פראיים" בסגנון פאלפ, מערכה מוכנה בשם  Daring Tales of Adventure. יש לי קבוצה של חמישה שחקנים ואיתם אני לומד את השיטה המעניינת הזו, את הסוגה המרתקת הזו ובכלל נהנים באופן כללי.

תוכניות להמשך?

Weird War I על הכוונת, גם Weird War II מעניינת ביותר. אולי נבחר מערכת פנטזיה כמו ששיחקנו בעבר.