יום רביעי, 25 במאי 2016

איך לנהל את התקשורת בין חברי הקבוצה ולהישאר בחיים

הרשומה הזו אינה רשומה רגילה. היא אינה עוסקת במשחק תפקידים עצמו אלא בתקשורת בין חברי הקבוצה. הקבוצה, לצורך הדיון, היא קבוצת המשחק שלנו, אבל היא יכולה להיות כל קבוצה של אנשים בעלי קשר. הרשומה הזו נכתבה על מנת לתת לכם הצצה אל צורת התקשורת שלנו שיובאה מעולם ניהול הצוותים - slack

אני משתמש בסלאק במסגרת העבודה שלי בתחום התוכנה. היא שימושית ביותר שכן היא מעין רשת חברתית שחברים בה מספר מוגדר של אנשים החברים בצוות אחד או יותר, והיא באה להחליף את התעבורה הבלתי נגמרת של הדואר האלקטרוני שרובו האמת די מיותר. 

זו קבוצת המשחק השנייה בה אני משתמש בפלטפורמת התקשורת (קדמה לה קבוצת המו"ד 5 שסיפרתי עליה בעבר) הזו והיא באה להחליף את צורות התקשורת השונות כגון - דוא"ל, קבוצת וואצאפ, קבוצת פייסבוק, מסנג'ר ואפילו ההנגאוט של גוגל (אם כי הסלאק עדיין לא מאפשר שיחות ווידאו, רק צ'אט).

תפריט הצד של האתר. הערוצים השונים ורשימת החברים
אז מה יחודה של הפלטפורמה? ובכן, זה פשוט. מילת המפתח היא ערוצים. מכירים את זה שבקבוצת הוואצפ של הקבוצה מנסים לארגן סשן, ובדיוק באמצע מישהו משתף חדשה מרעישה על עדכון חדש שיצא למהדורה החמישית של מו"ד? ובדיוק באמצע הדיון הסוער אחד אחר פשוט חייב לשתף תמונה מצחיקה מ-9GAG? ואז "מתי אמרנו שנפגשים?" ובכן, בסלאק זה פשוט לא קורה. לצורך הדיונים השונים פתחתי ערוצים שונים וכל אחד יש לו מטרה מוגדרת. ערוץ ה-schedule מוגדר לצורך תיאומים של פגישות משחק ותו' לא. ערוץ ה-general הוא ערוץ כללי לקשקושים וצחוקים. ערוץ ה-dta מיועד לדיונים הקשורים בקמפיין הפאלפ שלנו (Daring Tales of Adventure) וערוץ ה-wwi הוא ערוץ שכרגע אינו בשימוש אך יכנס לשימוש עם תחילת הקרבות בחזית המערבית של המלחמה המוזרה הראשונה. 

בכל ערוץ ניתן לנהל שיחה במקביל לשיחות המתנהלות בערוצים נפרדים, וניתן "לזמן" חבר אחד לשיחה, כמו התג של פייסבוק, באמצעות השימוש ב-@ ושמו (ניתן גם לזמן את כל חברי הערוץ, או אפילו רק את מי שזמינים כרגע...)

כל אחד מהערוצים הללו עשוי להכיל את כל חברי הקבוצה או רק חלק מהם, נניח ואני אהיה מעוניין בערוץ נפרד להרפתקאה צדדית או דיון ספציפי שאינו נוגע לכלל השחקנים, וניתן גם לפתוח את הערוצים הללו בצורה חשאית כך שרק מי שחבר בהם ידע על קיומם. בקבוצת המו"ד הקמנו ערוץ חשאי שכלל רק את השחקנים ללא המנחה, בו דיסקסנו על טקטיקות אפשריות להתמודד עם האתגרים שהמנחה זרק עלינו. בנוסף לערוץ יעודי ששימש אותנו למשחק צ'אטי שבמסגרתו ערכנו תוכניות למצור על מכרה שהתבצרה בו קבוצת אלפים אפלים (אני אחזור לאותו משחק ולאותה קבוצה ברשומות עתידיות על נושאים  אחרים).

ובנוסף ניתן לשלוח גם הודעות אישיות לכל אחד מהחברים פשוט על ידי בחירת אחד מהשמות ובכך מיתר את הצורך ביציאה מתוך האתר אל וואצאפ או מסנג'ר לשם תקשורת אישית - זה הכל באותו מקום. 

איזור השיחה, שימו לב לאווטארים,
אפשר להגדיר כי יוצגו שמות שונים ותמונות שונות

כל אחד מהחברים מיוצג על ידי אווטר שכולל תמונה, שם משתמש ושם מוצג, כך שניתן להגדיר כי יוצגו שמות הדמויות של השחקנים ולא השמות האמיתיים שלהם. 

הממשק נוח ביותר לשימוש ומציג אינטגרציה לשירותים שונים ונוחים כמו העלאה של מסמכים ישירות מתוך גוגל דרייב, קישוריות ליומן של גוגל, שימוש בבוט כך שיגיב במשפטים קבועים לכל פקודה, הוספת rss לערוץ מסויים, התממשקות ל-IFTTT ועוד שירותים רבים.

לאתר יש מספר מסלולים בתשלום (גבוה, יש לציין) אך גם מציע מסלול חינמי אשר מוגבל בכמות השירותים הזמינים בעבורו, ובחיפוש בהיסטוריה שלו (חיפוש של עד 10,000 הודעות אחורה, כך שאם חשוב לכם לשמור על ההיסטוריה - כדאי לגבות את המידע) אך עושה את העבודה בכל הקשור אלינו ואל הדרישות שלנו וקיימות לו גם אפליקציות סלולריות, שולחניות, ובדפדפן הקרוב לסמן העכבר שלכם.

אנחנו משתמשים בסלאק לשם ניהול הקבוצה שלנו ושיפור התקשורת, אבל אני מניח שרבים מכם יוכלו להשתמש בו גם לצורך משחקי צ'אט ואולי גם בחיים האמיתיים מחוץ לעולם המשחק (כן כן, יש כאלה)

זהו להפעם, מקווה שהצלחתי לסקרן אתכם ולסייע למי מיכם שיאמץ את הפלטפורמה הזו. 
ועד הפעם הבאה - הישארו פראיים!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה