יום שני, 20 בפברואר 2017

עונה מסתיימת, עונה מתחילה.

המפגש האחרון שלנו היווה את סוף העונה הראשונה. מדוע סוף עונה? ובכן, היה זה סוף ההרפתקה המוכנה הרצתי לקבוצה, הרפתקאה בשם "Ghosts of Weird Wars Past", בעצם מערכה מבוססת נקודות עלילה (Plot Point Campaign - נושא שאקדיש לו רשומה משלו בעתיד הלא רחוק.) שזו הדרך של עולמות פראיים לתת הרפתקאה מוכנה עם קשת סיפורית ענפה מצד אחד ומן הצד השני לתת מקום רב למנחה ליצור וליצוק את החומר שלו אל תוך עולם המערכה שלו. 

אז היכן הייתי, כן. רוחות של מלחמות מוזרות עתיקות. זו הרפתקאה אשר מתרחשת באוגוסט 1914 והדמויות הן חיילים פשוטים בצבא הצרפתי. אחרי כמה חודשי משחק (on/off משלל סיבות), הסתיימה ההרפתקאה ואני הצבתי בפני השחקנים שלי שאלה פשוטה. האם הם מעוניינים לשחק את הדמויות הצרפתיות במלחמה הגדולה ולהישאר בצד הצרפתי, או שנשאיר את הצרפתים בצד, ונעבור להרפתקאה אחרת, בחזית אחרת, עם דמויות אחרות. 

לשמחתי הם בחרו באפשרות השנייה ואני לקחתי לידי את ההרפתקאה "In Vino Veritas" אשר מתארת קורות חיילי רגלים מצידו השני של קו החזית - הגרמנים ואף באותו הזמן, אוגוסט 1914. למה לשמחתי? כי כיוון ותמכתי בעולם ההזוי והמופלא הזה של המלחמה המוזרה הראשונה בפרוייקט מימון ההמונים קיבלתי לידי כמות מגוחכת של הרפתקאות ומערכות שפשוט הייתי חייב להריץ להם עוד ועוד דברים שונים. אבל לפני שיקפצו ויגידו - אבל כל הרעיון הוא לעקוב אחר התפתחות הדמויות! כן. זה נכון. זה חשוב. על כן קיבלו השחקנים הוראה לשמור את הדמויות הצרפתיות שכן אנחנו עוד נשוב אליהם בפרקי בונוס ועונות אחרות. 

חשוב רק להבין לגבי הגרמנים, וזה מופיע בערך בכל מקום אפשרי בספרי ההרחבה, הגרמנים של מלחמת העולם הראשונה אינם הנאצים של המלחמה השנייה. נכון, הם אלו שיזמו את המתקפה שהתחילה הכל. הם אלו שצויירו במערב כהתגלמותו של השטן, אבל בסופו של יום, הגרמנים לא היו יותר אכזריים מהבריטים, הצרפתים או הרוסים.

על כל הפנים, בהמשך הדרך מצפות לנו הרפתקאות נוספות.


  • "הלוחם ה-13" - מערכה אווירית בשמי פריז של סוף 1915 המספרת את סיפורה של פלגת מטוסים.
  • "חברים עד הסוף המר" - מערכה בתקופת הקרב על הסום. סיפורו של חיל המשלוח הבריטי וחיילי הדומיניון הקנדי.
  • "הפשיטה על מבצר דואומון" - הרפתקאה מלאה בתקופת קרב וורדאן 1916.
  • "שטח ההפקר" - כיבושו של המזרח התיכון בשנת 1917. 
  • בנוסף מופיעות בחוברת לשליט המלחמה מספר "מעשיות פראיות" אותן ניתן להסב לכל חזית ולכל זמן שהוא במעט עבודה ולהריץ אותן כהרפתקאה של מפגש אחד או שניים. 
המבחר הזה יאפשר לי כמנחה ומנהל הקבוצה לאפשר משחק של הרפתקאה צדדית, עם דמויות שהשחקנים כבר מכירים, במקרה והקוורום לקיום מפגש מן השורה לא מתקיים. 

על כל הפנים, המעבר הזה בין העונות מאפשר לי לערוך קצת מקצה מחשבות ושיפורים ולהתפתח כמנחה. קיבלתי מספר נקודות מהשחקנים לגבי המפגשים, הקרבות והאתגרים שהם נתקלו בהם ואני חושב כעת כיצד לשפרם לעונה הקרובה. 

ראשית, הערה שלי כלפי עצמי. אני לא מסודר מספיק. אני לא זוכר פרטים קטנים שקופצים במהלך הפגישות ולא נלכדים אצלי ברשת. וגם אם נלכדים - נשכחים עד מהרה. אז, משימה ראשונה - למצוא דרך לתעד את הפרטים הללו. את התפתחות הדמויות, את דב"שים המרכזיים והתפתחותם שלהם, את קרסי העלילה וקווי עלילה שהתפתחו משם ועוד כל נושא אחר.

שנית, בעונה הנוכחית, שזה עתה הסתיימה, העיר לי אחד השחקנים כי הדמויות בקושי נפגעות. כלומר, כן נפגעות, אבל לא יותר מדי. הסיבה, כפי שהוא רואה אותה היא, שרוב האויבים מולם הם עמדו היו ניצבים, כלומר ללא קוביה פראית ועם סיכויי פגיעה נמוכים יותר. אז, משימה שניה - לדאוג שהדמויות יפגעו יותר... איך? לא יודע עדיין. אולי להעלות את רמת האויבים, אולי את כמותם, אולי לחשוב על טקטיקות חדשות, ואולי להפסיק להיות המנחה הזה שמוותר לדמויות כי גם הוא, כמו השחקנים, רוצה להתקדם הלאה בסיפור.

שלישית. במסגרת עשיית הסדר של הסעיף הראשון, חשבתי על הדפסת נתוני המפלצות, החיילים והדב"שים על גבי כרטיסיות שאותן אוכל לשלוף ברגע הנכון, במקום לדפדף בחוברות למציאתן. 

ובכן... חפרתי מספיק. על העונה שעברה.
העונה הבאה תהיה מלהיבה לא פחות. 
זהו, הישארו פראיים!


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה